نقد و بررسی بازی Sniper Elite 4

sniper

اولین نسخه از سری بازی‌های Sniper Elite در سال ۲۰۰۵ عرضه شد و محوریت اصلی آن یک اسنایپر بود که باید ماموریت‌های مختلفی را در جنگ جهانی دوم انجام می‌داد. نسخه چهارم این بازی که دیروز منتشر شد و با استناد به نمره‌ها و نقد‌های بازی که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد، با بازی خوبی طرف هستیم.

بازی Sniper Elite 4 توسط استودیو ربلیون ساخته شده و داستان آن در ایتالیا و سال ۱۹۴۳ روایت می‌شود. وقایع بازی بلافاصله پس از اتفاقات نسخه سوم جریان دارند و گیمر نقش کارل فیربورن را ایفا خواهد کرد که باید به نیرو‌های مقاومت ایتالیایی در مبارزه با فاشیست‌ها کمک کند. سلاح اصلی شما در بازی اسلحه اسنایپر خواهد بود و البته سلاح‌های دیگری مثل مسلسل نیز خواهید داشت. اگر نسخه پیشین بازی را تجربه کرده باشید، با سیستم Xray Kill Cam آن آشنایی دارید. این سیستم در نسخه چهارم نیز وجود دارد و وقتی که دشمنی را از فاصله دور با اسلحه تک تیرانداز مورد هدف قرار دهید، در حالت صحنه آهسته وارد شدن گلوله به بدن دشمن و خورد شدن استخوان‌های وی نمایش داده می‌شود.

بازی Sniper Elite 4 از حیث گرافیکی و دیگر موارد نیز پیشرفت‌هایی داشته است. در ادامه مروری بر نقد‌ها و نمره‌های این بازی خواهیم داشت.

۸۳ از ۱۰۰ :IGN

این روز‌ها بازیسازان زیادی این وعده را می‌دهند که گیمر می‌تواند با آزادی عمل زیادی بازی را انجام دهد. ولی همه آن‌ها لزوما این وعده را در بازی عملی نمی‌کنند. بازی Sniper Elite 4 یکی از آثاری است که سازندگانش چنین وعده‌ای در مورد آن داده و به آن عمل هم کرده‌اند. شما با نقشه‌هایی که خودتان می‌کشید، می‌توانید به نازی‌ها حمله کرده و آن‌ها را از بین ببرید. بازی شما را تشویق می‌کند که کار‌ها را با فکر و برنامه‌ریزی انجام دهید و این ویژگی جالبی است. البته باید به این هم اشاره کنیم که در بازی، به ازای تلاش‌های اضافی که انجام می‌دهید، پاداش خاصی دریافت نخواهید کرد.

۸۳ از ۱۰۰ :GAMESPOT

بازی Sniper Elite 4 یک پیشرفت برای این مجموعه محسوب می‌شود که استودیو ربلیون در آن تاکید خاصی روی بهبود سیستم‌ها و مکانیزم‌های بازی داشته و مخصوصا تیراندازی با اسنایپر از فاصله دور را به طرز خیلی خوبی بهتر کرده است.

۸۰ از ۱۰۰ :GamesRadar

مراحل بزرگ و روش‌‌های متعددی که بازی برای کشتن دشمنان پیش‌رویتان قرار می‌دهد، باعث شده تا Sniper Elite 4 یک نسخه عالی دیگر از این مجموعه باشد.

۷۸ از ۱۰۰ :GameInformer

Sniper Elite 4 یک تجربه تقریبا کامل است. بخش کمپین داستانی بازی تنوع خوبی داشته و ماموریت‌های مختلفی را پیش رویتان قرار می‌دهد. همچنین تجربه این بخش به شکل همکاری با دوستان هم بسیار لذت‌بخش است. بخش چندنفره بازی نیز حالت‌های مختلفی دارد که می‌توانند برای مدت‌ها سرگرم‌تان کنند. در مجموع Sniper Elite 4 یک بازی خوب است که طرفداران بازی‌های شوتر را وجود مشکلاتش، راضی خواهد کرد.

۷۵ از ۱۰۰ :Dualshockers

بازی Sniper Elite 4 لحظه‌های ناب زیادی را ارائه می‌دهد. با این حال هوش مصنوعی متوسط، داستان نه‌چندان خوب و بهینه نبودن برخی بخش‌های بازی باعث شده تا تجربه کلی این اثر بی‌نقص و عالی نباشد.

sniper

برچسب ها: pgming, sniper, بازی, پروگرمینگ, ربلیون, نقد, نمرات بازی,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *