سامسونگ: در آمریکا کارخانه نمی سازیم

سامسونگ

به گزارش پرو گرمینگ:

در واکنش به گزارشی که چندی پیش پیرامون احتمال ساخت یک کارخانه از سوی سامسونگ در خاک کشور آمریکا منتشر شد، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در حساب کاربری رسمی اش در توییتر اعلام کرد «از حضور سامسونگ در آمریکا استقبال می کند.

اما به نظر می رسد این اظهاریه به مذاق اهالی کمپانی سامسونگ خوش نیامده و منابع خبری کره ای مدعی هستند مدیران این شرکت به هیچ وجه دوست ندارند تحت فشار ترامپ اقدام به راه اندازی کارخانه در آمریکا کنند.

در همین راستا The Korea Herald گزارش می دهد که سران سامسونگ همواره توسعه یک خط تولید تازه در ایالات متحده را مد نظر دارند، اما این مهم مدت خیلی زیادی تا تبدیل شدن به واقعیت فاصله دارد.

یکی از مدیران سامسونگ که البته نامی از وی برده نشده است طی گفتگویی اذعان کرده:

آمریکا بازار بسیار مهمی برای کمپانی سامسونگ الکترونیکس است و ما سرمایه گذاری گسترده ای در آن نموده ایم؛ همانگونه که تاکنون بیش از ۱۷ میلیارد دلار سرمایه در کارخانجات ساخت نیمه هادی ها در آستین و تگزاس هزینه کرده ایم.

ما سرمایه گذاری های بیشتر در ایالات متحده را در نظر داریم، اما رئیس جمهور ترامپ قصد دارد با تشویق سامسونگ به ما فشار بیاورد، در حالی که چنین رویکردی به دور از سیاست های صحیح تجارت جهانی است. سرمایه گذاری های جدید نیازمند برنامه ریزی و بررسی طولانی مدت هستند.

گفتنی است توییت جدید ترامپ علاوه بر سامسونگ مورد توجه شرکت های کره ای دیگری مانند ال جی و هیوندای نیز قرار گرفته است.

خبرگزاری نام برده می گوید این کمپانی ها پیش از این کارخانجاتی در کشور مکزیک بنا کرده اند تا بازار آمریکا را تامین نمایند، اما اگر برنامه افزایش تعرفه های واردات ترامپ عملیاتی شود، به دردسر خواهند افتاد.

با پروگرمینگ همراه باشید …

برچسب ها: pgming, samsung, اخبار, اخبار تکنولوژی, تکنولوژی, سامسونگ, فناوری,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *