تکنولوژی نانو به بدن راه مقابله با سلول های سرطانی را می اموزد

سرطانی

محققان موفق به آزمایش نانودیسک‌هایی شده‌اند که قادرند به سیستم ایمنی بدن راه غلبه بر سلول‌های سرطانی را می اموزد. این دیسک‌ها در طول ۱۰ روز تومورها رااز بین مبرند.

شکست ابر قدرت

سلول های سرطانی بزرگترین معضل در جهان که جان بسیاری از مردم را می گیرد این بار دشمنی به اسم نانو پیدا کرده است در آینده مردم می‌توانند با تزریق دیسک‌هایی با ابعاد نانو به بدن خود، به جنگ انواع سلول های سرطانی بروند. دانشمندان دانشگاه میشیگان موفق به آزمایش نانودیسک‌هایی با ابعاد ۱۰ نانومتر شده‌اند که بدن را برای کشتن سلول‌های سرطانی تربیت می‌کند. هرکدام از این دیسک‌ها سرشار از  نیو انتی ژن یا جهش‌های توموری خاص هستند که به سلول های تی T دستگاه ایمنی بدن ما، راه شناسایی نئوآنتی‌ژن‌ها و کشتن آن‌ها را می‌آموزند. زمانی که این نانودیسک‌ها با مهارکننده‌های سیستم ایمنی بدن جفت شدند، نه‌تنها می‌توانند هر توموری را از بین ببرند، بلکه می‌توانند مانع شکل‌گیری دوباره آن‌ها نیز بشوند.

تست بتا

این آزمایش تابه‌حال تنها روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شده‌ است؛ اما نتایج آن بسیار امیدوارکننده است. این نانودیسک‌ها به ۱۰ روز زمان برای نابودی تومورها نیاز دارند و می‌توانند سلول هاس سرطانی مشابه را ۷۰ روز پس از تشکیل مجدد آن‌ها از بین ببرند. بزرگ‌ترین چالش کنونی برای محققان، سنجیدن این آزمایش‌ها برای آگاهی از دوام آن‌ها در بدن حیوانات بزرگ‌تر است. اگر این روش در مورد انسان‌ها موفقیت‌آمیز باشد، دوران فرمانروایی سرطان به سر آمده است و این بیماری درمان می‌شود. درنتیجه مادامی‌که پزشکان بتوانند نمونه‌ای از سرطان فرد بیمار به دست آورند، این شانس را خواهند داشت تا بر این بیماری مقابله کنند.

برچسب ها: cancer, تومور, درمان سرطان, سرطان, نانو, نانو دیسک,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *