SEO چیست ؟؟؟

SEO چیست

بهینه سازی سایت طبق الگوریتم های موتورهای جستجو دیده میشود و به طور کلی هماهنگی سایت با الگوریتم های موتور های جستجو است سئو سایت seo برگرفته از کلمه Search Engine Optimizationاست. شاید در اوایل پیدایش موتورهای جستجو کسی فکر نمیکرد که علمی به اسم بهینه سازی سایت انقدر اهمیت پیدا کرده و جزو جالب ترین و پویا ترین علم های روز جایگاه مناسبی پیدا کند چرا موتورهای جستجو ,همان طور که میدانید بهترین روش برای پیدا کردن یک موضوع است خوب این واضح سایتی که بازدید بالای از موتورهای جستجو میگیرد که در صفحات اولیه جستجو قرار بگیرد بهینه سازی سایت فقط به گوگل مطلق نمیشود و شامل گوگل,بینگ,یاهو و بقیه موتورهای جستجو نیز میشود وقتی سایت شما اعتبار خوبی پیدا کرد این گوگل است که دنبال مطالب و ایندکس سریع انها می اید پس در شروع کار باید نظر موتورهای جستجو را جلب کنید اکثر مردم فقط به صفحه اول گوگل نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله لازم است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد شاید جالب باشد بدانید بیشتر از ۸۵ درصد مردم از موتورهای جستجو استفاده میکنند و این یعنی رویایی یک سایت پر بازدید عجله نکنید هنوز اول راه هستیم خوب بارها از خود پرسیدم سایتی که در موتورهای جستجو در صفحات ۱۰ یا ۲۰ قرار دارد بازدید دارد شما روزانه دامنه های میبینید که ازاد میشوند بعد از یک سال فعالیت به نظر شما اگر این دامنه در صفحه اول گوگل بود باز هم دامنه را رها میکردن پس اهمیت بهینه سازی سایت مشخص میشود موتورهای جستجو پیوسته الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن و بقیه الگوریتم ها خود را تغییر میدهند تا به بهترین کیفیت نشان دادن سایت در مورد موضوع مورد نظر برسند پس این علم به غیر از این که علمی پویا است احتیاج به یک مهندس به روز دارد که کل وقت خود را صرف مطالعه مطالب روز کند از این رو مبحث متخصصان بهینه سازی در کل دنیا وجود دارد البته این عملیات یک امر پیوسته و مداوم است و احتیاج به یک برنامه ریزی قوی دارد خوب شاید از خود بپرسید که ما در صفحه اول گوگل قرار گرفتیم دیگر تمام نه همیشه حفظ یک جایگاه از بدست اوردن از سخت تر است امیدوارم تا اینجا خسته نشده باشید.

کاربرد سئو چیست ؟؟؟

با ذکر یک مثال توضیح میدهیم فکر کنید شما محصولی برای فروش در اینترنت دارید مثلا شارژ خوب وقتی کسی جستجو میکند شارژ ایرانسل شما اگر در صفحه سوم قرار داشته باشید ایا بازدید کننده دارید فرض کنید در صفحه اول گوگل قرار دارید و روزانه ۱۰۰۰۰ نفر از طریق گوگل وارد سایت شما میشود و از این تعداد فقط یک درصد از شما خرید میکنند خوب میدانید درامد شما در ماه چقدر میشود پس صفحه اول گوگل را جدی بگیرید گوگل را نپرستید ولی سعی کنید مطالب علم روز را مطالعه کنید البته کاربردش خیلی گسترده است حتی میتوان بوسیله گوگل بعضی از مطالب را جا بیندازیم که اصلا شناخته شده نیست و این را هم بدانید بعضی از سایت از گوگل روزانه یک میلیون ورودی دارند.بزارید تمام عوامل بهینه سازی سایت را بگوییم و توضیح کوتاهی بدهیم.

۱-بک لینک در بهینه سازی سایت چیست؟

بک لینک ببینید به عنوان یک کسی که خیلی از سایت ها را بررسی کردم شاید بهترین روش برای رسیدن به موفقیت مخصوصا برای کلمات خاص لینک بیلدینک موثر ترین روش است وقتی که یک سایت به صورت یک طرفه به شما لینک میدهد در واقع برای شما بک لینک ایجاد میکند.

۲-محتوا پادشاه است:

شاید این جمله را زیاد شنیده اید که محتوا پادشاه است اما در عمل محتوا تاثیر فراوانی دارد اما برگ برنده و موفقیت در seo لینک سازی است البته شما باید همیشه بهینه سازی محتوا را انجام بدهید.

۳-کلمات کلیدی سایت:

بهترین استراتژی برای دریافت بازدید کننده و کسب رتبه ۱ گوگل همیشه دو روش بالا نیست و مکمل انها کلمات کلیدی است که چه کلمات پیدا کنیم تا زودتر به موفقیت نزدیک شویم البته همیشه کلمات رقابتی خوب نیست و کلمه رقابتی میتواند سودمند باشد که بتوان در ان پیروز شد.

۴-برند سازی در سئو:

ببینید موتورهای جستجو اخیرا اهمیت زیادی به برند سازی یک سایت میدهند و اگر شما در برند سازی موفق باشید میتوانید به غیر از موتورهای جستجو بازدید کننده ثابت بدون واسطه هم داشته باشید.

۵-بهینه کردن robots.txt و sitemap.xml:

seo برای شروع سایت اهمیت زیادی برای سایت مپ قائل است و این باعث سرعت ایندکس مطالب و خزش بهتر ربات ها و خزنده های گوگل میشود از طرفی فایل ربات برای محدود کردن صفحات بدون محتوا و بی ارزش کاربردی بوده و باعث میشود ربات وقت خود را بیهوده تلف نکند.

۶-تگ های عنوان h1 تا h6 و تگ توضیحات:

تگ های عنوان بسیار موثر است برای گرفتن رتبه بندی و اگر درست استفاده بشود اثر خوبی میگذارد البته تگ توضیحات هم هنوز موثر است اما تگ keyword منسوخ شده است و بی تاثیر است.

۷-قالب سایت و پیوند های یکتا دامنه:

قالب سایت باید حتما خطاهای کد نویسی ان توسط سایت w3c بررسی شود و خطاهای که مشکل ساز است حذف شود از طرفی قالب باید مناسب باشد در سال ۲۰۱۶ گوگل به داشتن نسخه موبایل قالب اهمیت فراوانی میدهد و گفته است سایت های که این نسخه را ندارند حذف میشوند از نیایج جستجو و از طرفی پیوند های یکتا باید بهینه شود و دقیقا مرتبط با عنوان باشد شما اگر میگویید سئو چیست پیوند شما باید what is seo باشد و برای سئو دامنه هم باید کلمه کلیدی مرتبط با موضوع سایت بهتر استفاده است استفاده شده باشد.عکس ها هم حتما باید alt و توضیحات داشته باشند تا crawl بهتر انها را ایندکس کند.

سئو کلاه سیاه و سفید در سئو چیست ؟؟؟

به طور کلی به عملیات که بخواهد موتور جستجو را فریب دهد کلاه سیاه گفته میشود اگر چه شاید!!! رشد خوبی در اوایل داشته باشد اول بعد از مدتی باعث جریمه یا حذف کلی سایت میشود و کلاه سفید به مجومه فعالیت های گفته میشود که شامل ایجاد بک لینک با کیفیت کلمات کلیدی مناسب بهینه کردن سایت برای کلماتی خاص به طور طبیعی و … میباشد

سئو بیرون صفحه و درون صفحه ( on page seo and off page seo)

عملیات درون صفحه به روش که شامل داخل سایت میشود مثل محتوا تگها قالب و … و عملیات بیرون صفحه شامل مواردی بیرون از صفحه میشود شامل بکلینک و شبکه های اجتماعی و… البته عملیات بیرون از صفحه بعد از عملیاتداخلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

برچسب ها: optimization, pgming, search engine, seo, SEO چیست, بهینه سازی, بهینه سازی وبسایت, پروگرمینگ, سئو, موتور جستجو,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *