پیدا کردن گوشی گم شده (آندروید)

گوشی گم شده

اگر گوشی خود را گم کرده باشید، لزوماً آن را برای همیشه از دست نداده‌اید. اما باید از همین الان گوشی خود را آماده و تنظیم کنید تا هنگامی که دزدیده یا گم شد، این امکان را داشته باشید که آن را پیدا کنید. در این مقاله به روش‌های پیدا کردن گوشی گم شده می‌پردازیم.

این را در نظر داشته باشید که در این آموزش، گوشی مورد نظر باید روشن باشد تا بتوان محل دقیق آن را به دست آورد، یا اطلاعات آن را از راه دور پاک کرد. پس اگر باتری گوشی شما به اتمام رسیده باشد یا شخصی که گوشی را دزدیده آن را خاموش کرده باشد احتمالاً شانسی نخواهید داشت.
به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم همین امروز از اطلاعات مهم خود بک آپ بگیرید تا در صورت از دست دادن گوشی هوشمند خود، آنها را داشته باشید.

پیدا کردن موبایل اندرویدی گم یا دزدیده شده

گوگل ابزاری به نام Android device manager را در اختیار کاربران سیستم عامل گوشی خود قرار داده که از آسان‌ترین روش‌های پیدا کردن گوشی‌های گم شده اندروید به حساب می‌آید. برای استفاده از آن نیاز به نصب برنامه خاصی ندارید و تنها باید تنظیمات خود را چک کنید تا ببینید به درستی تنظیم شده یا خیر.

برای شروع استفاده از Device manager، برنامه Google Settings (با تنظیمات خود گوشی متفاوت است) را اجرا کنید و به بخش Security آن بروید. در صفحه باز شده در بخش مربوط به Android Device Manager چک کنید که حتماً دو گزینه Remotely locate this device و Allow remote lock and erase روشن باشند.

دسترسی به موقعیت نیز برای کارکرد بهتر Device Manager لازم است. دوباره به برنامه Google Settings رفته، اما این بار وارد بخش Location شوید. در صفحه باز شده ابتدا از بخش Mode حالت High Accuracy را انتخاب کنید (در این حالت مصرف باتری بالاتر می‌رود). سپس به بخش Google Location History بروید و مطمئن شوید گزینه آن روشن باشد. (متاسفانه این بخش در ایران غیر قابل دسترس است اما خاموش بودن آن مانع عملکرد Device Manager برای یافتن دستگاه گم شده نمی‌شود)

حال دو راه برای یافتن گوشی اندرویدی گم شده یا دزدیده شده خود پیش‌رو دارید.
اگر گوشی شما روشن، و به اینترنت متصل باشد می‌توانید از Device Manager آن را ردیابی کنید. در دستگاهی دیگر بهhttp://www.android.com/devicemanager بروید و وارد اکانت خود شوید. پس از وارد شدن نقشه گوگل باز شده و محل دستگاه را به شما نمایش خواهد داد. همچنین در زیر نام گوشی سه گزینه برای به صدا در آمدن، قفل کردن، و پاک کردن اطلاعات آن وجود دارد.

گوگل این سرویس را در قالب یک برنامه نیز ارائه کرده که اگر چند دستگاه اندرویدی دارید می‌توانید آن را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنید و همان امکانات موجود در سایت ذکر شده را در دیگر دستگاه خود داشته باشید.

اما روش دیگر برای یافتن گوشی گم شده یا دزدیده شده‌ای که خاموش شده باشد، مناسب است. می‌توانید تاریخچه موقعیت دستگاه خود را بررسی کنید که تا آخرین لحظه در چه مکانی بوده است. برای این کار به آدرسhttp://www.google.com/settings/accounthistory رفته و بر روی Manage History کلیک کنید (همانطور که گفته شد این سرویس در ایران غیر قابل دسترس است).
حال می‌توانید محل دستگاهتان را در بازه زمانی که انتخاب می‌کنید بر روی نقشه گوگل ببینید. آخرین موقعیت مربوط به آخرین لحظه ایست که اطلاعات دستگاهتان قبل از خاموش شدن به گوگل ارسال شده است.

این را در نظر داشته باشید که Location History از وایفای و سیگنال‌های گوشی به‌جای GPS برای یافتن گوشی گم شده استفاده می‌کند پس دقت آن به خوبی Android Device Manager نیست.

برچسب ها: find phone, Google, آندروید, پیدا کردن گوشی, گم شدن, گوشی آندرویدی, گوشی گم شده,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *