انتخاب یک ادیتور مناسب برای کدنویسی

ادیتور مناسب

یکی از مهم ترین قدم ها برای شروع برنامه نویس انتخاب یک محیط مناسب برای نوشتن کدها می باشدیک برنامه نویس اکثرا زمان خودش رو در بین کدها سپری می کنه پس باید این محیط برای برنامه نویس یک محیط دلچسب و مطلوب باشد تا احساسی خوبی در زمان کد نویسی به کاربر دست دهد. از این رو زیبا بودن محیط ادیتور یک از ویژگی های ادیتور جهت انتخاب آن می باشد.

علاوه بر محیط زیبا وجود امکانات مناسب جهت توسعه کدها شرطی الزامی برای برنامه نویسان می باشد.

در کنار این مطالب سرعت و پایداری و همچنین شخصی سازی و پشتیبانی از سینتکس‌های مختلف نیز از نکات مهم انتخاب یک محیط برای کد نویسی می باشد.

++Notepad

کد ادیتوری ساده و در عین حال قدرتمند با پشتیبانی از بسیاری از زبان های برنامه نویسی افرادی که در حال یادگیری کد نویسی تحت وب هستند یکی از بهترین گزینه ها ی موجود همین نرم افزار است تنها نقطه ضعف این نرم افزار هم گسترش پذیری کم آن می باشد برای مثال از پلاگین ها برای افزایش قدرت و اضافه کردن برخی از زبان ها و فریمورک و سخت بودن اضافه کردن پلاگین ها به نرم افزار و هیمنطور نداشتن قالب.

از جمله ضعف های این نرم افزار محبوب می باشد با این حال هنوز یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی که درحال یادگیری کد نویسی تحت وب هستند می باشد.

Brackets

محصولی رایگان و متن باز از ادوبی برای توسعه دهندگان وب .این محصول که از محیط کاربری زیبای برخودار است قالب های زیبا و همچنین وجود پلاگین های متنوع از ویژگی ها و نقاط قوت این نرم افزار می باشد .این ادیتور هم محیط مناسبی برای توسعه دهندگان وب می باشد که می توانند برای کد نویسی هایشان از این نرم افزار استفاده کنند.

Sublime Text

به جرات می توان گفت یکی از محبوب ترین محیط هایی که برای کد نویسی استفاده می شود و به گفته برخی از افراد شما در این نرم افزا می توانید لذت کد نوشتن پی اچ پی رو تجربه کنید این نرم افزار سرعت بالایی در اجرا و همچنین زیبایی محیط ظاهری و همچنین پشتیبانی از زبان ها و فریمورک ها و قابلیت گسترش پذیری با پلاگین ها از جمله نقاط قوت این نرم افزار می باشد.

Atom

اتم یک ادیتور بسیار زیبا و در عین حال قدرتمند می باشد که به تازگی کاربران زیادی رو به سمت خود جذب کرده است این نرم افزار رایگان و متن باز را بسیار از کسانی که در GitHubفعالیت می کنند به عنوان ادیتور اصلی خود انتخاب کرده اند از نکات کلیدی این نرم افزار می توان به وجود قالب ها زببا و وجود پلاگین های متنوع در زمینه های مختلف برای راحتی کد نویسان می باشد متن باز بودن این ادیتور و جامعه گسترده توسعه دهندگان از جمله ویژگی های است که می توان به آینده این نرم افزار امیدوار بود.

Visual Studio Code

آشتی مایکروسافت با توسعه دهندگان و دنیای متن باز را باید با تولید این نرم افزار دانست این نرم افزار را می توان یکی از مهم ترین رقیبان ادیتور اتم و همچنین Sublime Text دانست ویژگی های مانند قابلیت شخصی سازی بالا وجامعه توسعه دهندگان بزرگ از ویژگی های این نرم افزار نو ظهور می باشد .وجود پلاگین های متنوع برای این نرم افزار و محیط زیبا از جمله نقاط قوت این نرم افزار می باشد.

کلام آخر

انتخاب محیط توسعه برای هر فرد بسته به سلیقه و بستر موجود می باشد شاید بسیار از توسعه دهندگان علاقه زیادی به Sublime Text داشته باشن با این حال نظر شخصی من موردی غیر از این نرم افزار قدرتمند می باشد تمایل شخصی خودم بیشتر به دو مورد آخر معرفی شده در مطلب بالا یعنی Atomو Visual Studio Code می باشد البته این دو نرم افزار در کنار سری نر م افزار های شرکت JetBrains همچون PhpStorm و WebStorm محیط های هستند که بیشتر برنامه نویسی های تحت وب خودم را در آن ا انجام می دهم.

علت اصلی معرفی نکردن نرم افزار های JetBrains تفاوت میان ادیتور و IDE بودن این نرم افزار ها بوده است.

مطلب بالا تجربه ی شخصی من از ادیتور هایی بود که با آن ها دست و پنجه نرم کردم اگر شما ادیتور دیگر می شناسید در بخش نظرات به ما معرفی کنید و علت استفاده خودتان از این نرم افزار را بنویسد البته اگر فکر می کنید در برخی از بخش ها نکات مثبت نرم افزار های معرفی شده هم ذکر نشده آن را در بخش نظرات اعلام کنید.

برچسب ها: Code Editor, IDE, Text Editor, کدنویسی, محیط کدنویسی,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *