اقدام عجیب همراه اول در فروش اقساطی گوشی با دو برابر قیمت!

قیمت های دولا پهنا، پیامک های تبلیغاتی ناخواسته و بسیاری دیگر از خدمات عجیب و غریب اپراتور های کشورمان را فراموش کنید، همراه اول پا را فراتر از این گذاشته و حالا با کپی برداری از شرکت های مخابراتی بزرگ دنیا، اقدام به فروش گوشی های اقساطی کرده است.

پروگرمینگ – یکی از خدماتی که سال‌هاست توسط شرکت های مختلف مخابراتی برای کاربران عرضه شده، فروش اقساطی تلفن همراه است که به کاربران اجازه می دهد با قیمتی کمتر و در کنار پرداخت هزینه تماس و اینترنت ماهیانه، قیمت گوشی را نیز پرداخت کرده و فشار مالی کمتری را متحمل شوند. در این طرح شرکت ارائه کننده سیم کارت، تمرکز خود را روی جذب مشتری گذاشته و با کاهش قیمت گوشی، سود بیشتری را از فروش خدمات خود کسب می کند. موضوعی که به نظر می رسد شرکت همراه اول به آن هیچ توجه ای نداشته است.

در آگهی ذکر شده توسط همراه اول، چهار گوشی Mi 4، Mi 4i، Redmi note2 و Redmi 2 به عنوان گوشی های انتخابی معرفی شده اند. در کنار گوشی فروخته شده نیز خدماتی مانند بسته های اینترنتی و مکالمه رایگان نیز ارائه شده است تا به جذابیت این خرید بی افزاید. در قسمت خرید اقساطی اما تنها امکان خرید ۳ گوشی وجود دارد و در واقع Redmi note2 به فروش نمی رسد.

گوشی Mi 4 که “طبق اطلاعات سایت همراه اول” یک گوشی فاقد فناوری ۴G است با قیمت ۱،۴۹۴،۵۰۰ و در اقساط ۱۲ ماهه به فروش می رسد. نکته جالب این است که گوشی Mi 4i که فناوری ۴G را پشتیبانی می کند با قیمتی ارزان تر و با قیمت ۱،۲۲۶،۸۰۰ تومان عرضه شده است. Redmi 2 هم در فروش “ویژه” همراه اول قیمتی ۸۵۲۹۰۰ تومانی دارد.

همراه احمق

با نگاهی به قیمت واقعی این محصولات در بازار ایران به این موضوع پی می بریم که همراه اول نه تنها قیمت های این گوشی های هوشمند را به کپی برداری از شرکت های معروف جهانی کاهش نداده، بلکه این گوشی ها با قیمتی نزدیک به دو برابر قیمت واقعی بازار نیز به فروش می رسند. Mi 4 و Mi 4i قیمت های بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی دارند که در مقایسه با قیمت یک میلیون و چهارصد هزار تومانی همراه اول، نشان از نرخ سود اقساطی ۱۰۰ درصدی سالیانه دارد. نکته جالب این است که شما باید در طول یک سال، ماهیانه ۱۰۹ هزار تومان به همراه اول بپردازید تا یک گوشی میان رده را در اختیار داشته باشید.

گوشی خدمتتون، نامیست که همراه اول برای این طرح برگزیده اما این طرح بدون شک هیچ نشانی از خدمت را به کاربران تقدیم نمی کند. بازاریابی نادرست قدیمی ترین اپراتور کشور و تعریف نادرست این شرکت از جذب مشتری منجر به ارائه یکی از عجیب ترین طرح های اقساطی فروش محصول در سال های اخیر شده است. ارائه چنین طرحی نه تنها خدمت به حساب نمی آید بلکه توهین به هوش کاربران باهوش ایرانیست. گوشی خدمتمون؟! نه… متشکرم!

برچسب ها: طرح فروش اقساطی گوشی همراه اول, فروش اقساطی گوشی, گوشی خدمتتون, همراه احمق, همراه اول, همراه خیلی احمق,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *