۱۲ روش افزایش سرعت وردپرس !

speed-up-wordpress

سرعت سایت همیشه از مهمترین نکات مورد توجه توسعه دهندگان وب بوده است ، آمار ها نشان می دهد که سرعت سایت سهم بسزایی در تعداد بازدیدکنندگان شما دارد ، در نتیجه این موضوع احساس می شود که چند روش برای افرایش سرعت سایت وردپرسی خود بدانیم .

 

whmcslogo

۱٫ انتخاب یک هاست خوب و پر سرعت
هاست اشتراکی به هیچ وجه برای میزبانی سایت های فروشگاهی یا تجاری شما مناسب نیست با وجود اینکه قیمت هاست های اشتراکی پایین است ولی سرعت و آپتایم آن پایین می باشد و به هیچ وجه مناسب سایت وردپرس شما نیست.

شما در حقیقت با استفاده از هاست های اشتراکی زحمات خود را در طراحی سایت بر باد می دهد زیرا قطعی سایت و سرعت لود شدن پایین آن باعث از دست رفتن کاربران سایت شما خواهد شد . در نتیجه این موضوع احساس می شود که هاست خود را بر اساس هویت سایت  که شخصی ، شرکتی ، خبری یا فروشگاهی باشد ، برگزینید .

 

perfecttheme

۲٫ از قالب  سبک و بهینه استفاده نمایید
سعی نمایید برای سایت خود از قالب های ساده و سبک استفاده نمایید و حتی المکان از قالب های گرافیکی استفاده نکنید.

استفاده از طرح ها و قالب های گرافیکی و پرحرکت سرعت سایت شما را تا حد زیادی پایین می آورد ، معمولا قالب های سبک و ساده وردپرس تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت شما خواهند داشت .

همیشه سعی کنید از قالب های بهینه و با تعداد کد کمتر اسفاده کنید . چرا که یک قالب میتواند به چندین روش نوشته شود ولی تعداد کمی از روش ها بهینه و اصولی هستند . و سرعت سایت شما را افزایش می دهند .

 

optimizeimages

۳٫ بهینه سازی تصاویر و فایل ها

همیشه تصاویر در  وبسایت جزو عوامل کاهش دهنده سرعت سایت بوده است ، در نتیجه در بین توسعه دهندگان وب فشرده سازی و کم حجم کردن تصاویر و فایل ها مورد اهمیت بوده است . خوشبختانه شما در وردپرس میتوانید با افزونه های  WP-SmushIt  یا GZIP  تصاویر و فایل های خود را بدون کم شدن کیفیت و بصورت اتوماتیک فشرده کنید . و براحتی سرعت سایت خود را بالا ببرید .

 

wordpress-cache-plugin

۳٫ استفاده از افزونه کش
در اکثر وب سایت های وردپرسی با فعال کردن کش سرعت سایت تا ۲ برابر افزایش می باید. سیستم بدین شکل کار میکند که یک نسخه از سایت را در کش مرورگر کاربر نگه داری می کند و زمانی که فرد بخواهد دوباره صفحه را مشاهده کند، نسخه ذخیره شده بر روی مرورگر خود را دریافت خواهد کرد. البته توصیه می شود تنظیمات را به گونه ای اعمال کنید تا با بروز رسانی سایت نسخه کش مرورگر کاربر نیز بروز رسانی شود تا مطمئن شوید بازدیدکنندگان چیزی را از دست نخواهند داد .

بهترین افزونه وردپرس برای کش کردن وب سایت  W3 Total Cache می باشد که تنظیمات فراوانی دارد و تقریبا بیشتر روش های بهینه سازی وب سایت در آن دیده می شود .

برای استفاده از آن کافی است افزونه را بر روی سایت وردپرس خود نصب نموده و فعال سازی نمایید سپس به بخش تنظیمات رفته و روش های مورد نظر خود را فعال نمایید. جهت جلوگیری از خرابی وب سایت بهتر است روش ها را تک تک تست نموده و عملکرد آنها را بررسی کنید .

 

cdn-request-flow

۴٫ استفاده از شبکه های انتقال داده(CDN)
با استفاده از این شبکه های انتقال داده می توانید سرعت سایت خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

شبکه های انتقال داده موارد استاتیک سایت شما به مانند تصاویر و اسکریپت ها را در نزدیکترین فاصله سروری در اختیار کاربران قرار می دهند . این بدین معنی است که کاربران شما اطلاعات سایت را از نزدیکترین سرور دریافت خواهند کرد که این کار باعث افزایش سرعت بارگذاری خواهد شد .

بهمین منظور شما میتوانید با خرج کردن کمی پول از سایت های

www.cloudflare.com

www.maxcdn.com

www.stackpath.com

شبکه های انتقال داده(CDN) خریداری کنید .

یک افزونه نیز به نام Free-CDN موجود است که می توانید آن را بررسی نمایید .

 

 

keep-alive

۵٫ فعال کردن Keep-Alive
زمانی که بازدید کننده درخواستی را برای دریافت فایل به سرور ارسال می کند، در این حالت برای هر کدام یک از فایل ها یک ارتباط جداگانه با سرور ایجاد می شود. زمانی که بازدیدکنندگان سایت زیاد باشد تعداد کانشکن های زیادی بر روی سرور ایجاد می شود که باعث کاهش سرعت پاسخگویی سرور به درخواست ها می شود. برای اینکه بتوان این مشکل را رفع کرد می توان با فعال کردن Keep-Alive مشخص نمود تا برای هر مرورگر تنها یک ارتباط ایجاد شود و تمامی فایل ها از طریق همان ارتباط ارسال شوند و پس از اتمام ارسال ها ارتباط قطع شود. با انجام این کار کانشکن هایی که سمت سرور ایجاد می شوند به شدت کاهش یافته و افزایش سرعت سایت را به دنبال خواهد داشت. شما برای فعالسازی Keep-Alive باید از Cpanel تنظیمات را تغییر دهید .

 

 

optimize-database

۷٫ بهینه سازی جداول وردپرس

این افزونه جداول دیتابیس را بهینه سازی نموده و از آن اسپم و موارد نا مربوط را حذف نموده و عملکرد دیتابیس را بهبود می بخشد که باعث افزایش نسبی سرعت سایت می شود .

به سادگی می توانید از افزونه WP-Optimize جهت بهینه سازی جداول سایت خود استفاده نمایید.

همینطور افزونه WP-DB Manager را پیشنهاد می نماییم که قابلیت زمان بندی جهت بهینه سازی جداول را دارد.

 

wordpress-pingback-vulnerability

۸٫ غیر فعال سازی pingbacks و trackbacks
به طور پیش فرض وردپرس با سایت های pingbacks و trackbacks در ارتباط می باشد.

زمانی که بلاگ جدیدی شما را معرفی می نماید آیتم به سمت سایت شما ارسال می شود. با غیر فعال سازی این پینگ ها بار زیادی از روی سرور برداشته می شود و باعث افزایش سرعت سایت می شود .

برای اطلاعات بیشتر مقاله رویرو را مطالعه نمایید  WordPress Pingbacks , Trackbacks and Linkbacks

 

lazyload-wp-plugin

۹٫لود نمودن تصاویر تا اسکرول صفحه
این یک تکنیک می باشد برای اینکه تا زمانی که اسکرول صفحه به تصویری نرسیده تصویر مورد نظر لود نشود.

این روش باعث کاهش مصرف پهنای باند شما نیز می شود زیرا تصاویر اضافی برای کاربر لود نمی شود.

جهت فعال سازی این مورد افزونه jQuery Image Lazy Load را نصب نمایید.

 

 

disable-unecessary-scripts

۱۰٫ارجاع به فایل های Stylesheet در بالای صفحه  (برای حرفه ای ها !)

گذاشتن دستور ارجاع به فایل های استایل در بالای صفحه در تگ <head> باعث بارگزاری سریعتر آیتم های نمایشی در صفحه شده و بیننده صفحه را سریعتر دریافت و مشاهده میکند چرا که دستوراتی که برای ظاهر صفحه در فایل های استایل قرار دارند زودتر در اختیار مرورگر قرار گرفته و اجرا میشوند. همچنین این مورد یکی از استاندارهای W3C نیز می باشد که میتوانید در اینجا مشاهده کنید .

 

۱۱٫ارجاع به فایل های Script در پایین صفحه  (برای حرفه ای ها !) 

مرورگرها فقط ۲ آیتم را میتوانند در یک لحظه از یک هاست دانلود کنند . اگر شما در بالای صفحه به اسکریپت های خود ارجاع دهید ، ممکن است هر آنچه که بعد از این فایل ها وجود دارد تا زمان دانلود کامل بلوکه شود . بنابراین به دلیل ظاهر نشدن علایم نمایشی صفحه ، بازدید کننده احساس میکند سرعت بارگزاری صفحه شما پایین است . برای جلوگیری از این مساله میتوانید به فایل های اسکریپت در پایین صفحات خود ارجاع دهید . ترجیحا این کار را درست قبل از بسته شدن تگ <body> انجام دهید .

 

 

powerful-wordpress-plugins-to-speed-up-wordpress

۱۲٫نصب افزونه های افزایش سرعت

اما هر هر چه بگذریم سخن افزونه خوش تر است ! یک وردپرس کار بسیار حرفه ای هم اکثر اوقات ناگذیر به  استفاده افزونه است . شما میتوانید اکثر آیتم هایی که در بالا برای افزایش سرعت سایت شما  ذکر کردیم را به صورت یکجا توسط افزونه  انجام دهید .

بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس :

WP Optimize

speed-booster-pack

W3 Total Cache

wp-rocket

P3 Profiler

 

 

 

 

برچسب ها: 12 روش افزایش سرعت وبسایت, 12 روش افزایش سرعت وردپرس, wordpress, WordPress Speed, بهنیه سازی سرعت وردپرس, بهینه سازی وبسایت, تاثیر سرعت سایت بر سئو, چگونه سرعت وبسایت را بالا ببریم ؟, روش ها افزایش سرعت بارگذاری وبسایت, سرعت وبسایت, نکات مهم در سرعت سایت,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *