گوگل پیکسل به دو فرمان حرکتی جدید مجهز می‌شود

b76b0eed-bd4f-49b3-af0d-3f5bb79051b3

گوشی گوگل پیکسل به‌زودی به دو فرمان حرکتی تازه‌ مجهز خواهد شد که امکان دسترسی به ویژگی‌های جذابی را فراهم می‌کنند.

دارندگان گوشی Google Pixel به‌زودی می‌توانند برخی از امکانات آیفون ۷ و گوشی‌های اندرویدی قدیمی را با بروزرسانی جدید تجربه کنند.

روشن و خاموش کردن صفحه‌ی نمایش با دو بار ضربه یا Double-tap to Check Phone فرمان حرکتی تازه‌ای است که به پیکسل افزوده خواهد شد. این قابلیت برای اولین بار توسط ال جی جی ۲ مورد استفاده قرار گرفت و با نام Knock Knock شناخته می‌شد. چندی بعد این ویژگی با عملکردی مشابه و با عنوان Tap to Wake در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ و هم‌زمان با عرضه‌ی نسخه‌ی آزمایشی اندروید مارشمالو برای سایر گوشی‌های اندرویدی معرفی شد.

برداشتن گوشی برای دیدن نوتیفیکیشن‌ها یا Lift to check Phone فرمان حرکتی دیگری است که کاربران پیکسل می‌توانند از آن استفاده کنند. این ویژگی در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار در گوشی موتو ایکس مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در سال ۲۰۱۶، اپل قابلیت مشابهی با نام Raise to Wake برای گوشی‌های آیفون ۶ اس و آیفون ۷ عرضه کرد.

با فعال بودن این قابلیت، می‌توانید تنها با در دست نگاه‌داشتن گوشی و بلند کردن آن، صفحه‌ی نمایش را روشن کنید و از پیام‌های دریافتی مطلع شوید. عملکرد این دو فرمان حرکتی برخلاف القاب نه‌چندان جذابشان؛ بسیار راضی‌کننده است و حضور چنین قابلیت‌هایی می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده برای کاربران رقم بزند.

دارندگان گوگل پیکسل می‌توانند در هفته‌ی جاری منتظر دریافت این بروزرسانی با حجمی معادل ۲۶۳ مگابایت باشند. علاوه بر افزوده شدن دو فرمان حرکتی، پچ امنیتی ماه دسامبر نیز در این آپدیت گنجانده شده است.

برچسب ها: سنسور پیکسل, گوشی گوگل, گوگل پیکسل,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *