دوربین ماژولار pogo cam با قابلیت نصب روی تمامی عینک ها

pogocam1

ایده داشتن یک دوربین روی عینک به هیچ وجه جدید نیست. اغلب ما گوگل گلس را میشناسیم. عینک Spectacles اسنپ چت نیز دقیقاً از همین ویژگی برخوردار است، اما PogoCam تفاوت عمده ای با این آن دو محصول دارد. آن هم این که برای بهره مندی از قابلیت های این محصول می توانید ماژول دوربین آن را روی هر فریم عینکی نصب نمایید.

دوربین ماژولار ساخت PogoTec از طریق تکه ای آهن ربا به فریم عینک متصل می شود. پس باید فریم مذکور یک آهنربای کوچک در دسته خود داشته باشد. شرکت سازنده اعلام کرده که مذاکرات خود را با تعداد قابل توجهی از سازندگان مطرح عینک آغاز کرده تا قطعه مذکور در بدنه عینک های تولیدی این شرکت ها تعبیه شود.

در صورت فراگیر شدن PogoCam و پشتیبانی مناسب سازندگان، دیگر نیازی نیست برای به همراه داشتن یک دوربین در حین انجام کارهای مختلف، یک اکشن کم بزرگ و دست و پا گیر را روی سر خود وصل کنید. همچنین ناچار نیستید که تنها یک فریم خاص را برای عینک خود برگزینید.

PogoTec قصد ندارد ماژول تولیدی خود را محدود به فریم های پشتیبانی شده کند، بنابراین می توان دوربین کوچک این شرکت ها توسط بست های فلزی به تمام فریم های موجود در بازار نیز متصل نمود، گرچه شاید زیبایی آن کمتر از اتصال آهنربایی باشد.

علاوه بر این ها، افرادی که از لنزهای طبی استفاده می کنند نیز محدودیتی برای بهره گیری از یک فریم بدون شیشه برای تصویر برداری نخواهند داشت.

همان طور که می دانید، استفاده از گوگل گلس یا سایر محصولات مشابه در برخی مکان ها ممنوع است، در این شرایط هم تنها کافیست که PogoCam را از روی عینک خود باز کنید تا مشکل به طور کامل حل شود.

البته این محصول ماژولار خالی از اشکال هم نیست. طراحی نسبتاً بزرگ آن نسبت به Spectacles یک عقب گرد محسوب می شود. با یک بار شارژ تنها می توان ۱۰۰ عکس یا ۱۰ تا ۱۲ ثانیه ویدیوی ۷۲۰p گرفت. سنسور ۵ مگاپیکسلی آن نیز نسبت به استانداردهای امروزی کمی ضعیف به نظر می رسد. قیمت ۱۲۹ دلاری این محصول هم می تواند عاملی برای منصرف کردن خریداران باشد. با این همه PogoTec وعده داده در نسخه های بعدی این مشکلات را به مرور حل نماید.

طبق اعلام سازنده قرار است جز دوربین، ماژول های دیگر چون ردیاب GPS نیز برای نصب روی عینک ها به تولید برسند.

برچسب ها: Pogo Cam, Pogo Tec, دوربین, دوربین روی عینک, دوربین ماژولار, عینک Spectacles, عینک دوربین دار, عینک هوشمند, فناوری, گوگل گلس,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *