تغییر واحد پول کشور باید در مجلس تصویب شود

تغییر واحد پول کشور

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان نیاز به مصوبه مجلس دارد.

سید ناصرموسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به مصوبه روز چهارشنبه ۱۷ آذر هیئت دولت مبنی بر تغییر پروواحد پول کشورمان از ریال به تومان گفت: دولت باید مجوز این تغییر را از مجلس و شورای پول و اعتبار دریافت کند.

وی با بیان اینکه  این تغییر واحد پولی باید در قالب لایحه به مجلس ارائه شود، ادامه داد: این مصوبه دولت بدون تصویب شورای پول و اعتبار و مجلس  غیر قانونی است و باید هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رئیس پارلمان آن را غیر قانونی اعلام کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: هفته آینده با دعوت از علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و اموردارایی به مجلس در کمیسیون اقتصادی بحث تغییر واحد پولی کشور را بررسی می‌کنیم.

 هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه(۱۷آذر) خود به‌ریاست حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور، ‏به ادامه بررسی پیشنهادهای کارگروه منتخب درباره «لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» ‏پرداخت و براساس موادی از این لایحه که به تصویب هیئت وزیران رسید، واحد پول ایران، تومان و برابر با ۱۰ ریال ‏تعیین شد.‏

با پروگرمینگ همراه باشید…

برچسب ها: اخبار, اخبار داخلی, پروگرمینگ, پول, تغییر ریال به تومن, تغییر واحد پول, تغییر واحد پول کشور, تومان, تومن, حذف صفر پول, ریال, مجلس شورای اسلامی, نماینده مجلس, واحد پول,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *