استقبال چینی ها از یک سیستم عامل بومی و خطرات پیش رو برای iOS

gettyimages-625419832-1

بسیاری بر این باورند که iOS اپل هنوز هم صدرنشین جدول پرفروش ترین محصولات موبایلی در چین است، حال آنکه براساس جدیدترین پژوهش های انجام گرفته، Yun OS که با نام سیستم عامل Aliyun نیز شناخته می شود و توسط یکی از زیرشاخه های شرکت چینی علی بابا به نام AliCloud برپایه پروژه متن باز اندروید توسعه یافته جای سیستم عامل موبایلی شرکت کالیفرنیایی در سرزمین اژدهای سرخ را خواهد گرفت.

ایگاه دوم پرمخاطب ترین سیستم عامل موبایلی بازار چین

پروگرمینگ – طبق گفته تحلیلگران YunOS تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۱۴ درصد از کل فروش اسمارت فون در سرزمین چین (یه غیر از ماکائو و هنگ کنگ) را به خود اختصاص خواهد داد و جایگاه دوم پرمخاطب ترین سیستم عامل موبایلی بازار چین که هم اکنون به iOS اختصاص یافته را از آن خود می کند.

شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics اخیرا اعلام نموده که YunOS تا قبل از آغاز سال نوی میلادی روی بیش از ۱۰۰ میلیون اسمارت فون عرضه شده به بازار این کشور نصب خواهد شد.

البته ناگفته نماند که فروش کمپانی کالیفرنیایی در سال قبل افزایش قابل توجهی را در چین تجربه کرد با این همه، استقبال از آیفون در این کشور اخیرا آنطور که انتظار می رفت نبود و همین مساله تاثیری مستقیم روی کاهش فروش سال به سال اپل در سه ماهه سوم آن داشت.

با این همه، شرکت تحت مدیریت تیم کوک باور دارد که در سه ماهه منتهی به دسامبر فروشش در چین افزایش می یابد.

از سویی علی بابا که امیدوار است YunOS به نرم افزار منتخب چینی ها  بدل گردد باید با چالش هایی به مراتب بزرگ تر از این نیز کنار بیاید و یکی از آنها اندروید است که براساس جدیدترین گزارش منتشر شده توسط نشریه صبح South China اخیرا طیف وسیعی از کاربران این سرزمین را به خود جذب کرده است.

برچسب ها: ios, YunOS, اپل, اخبار تکنولوژی, اندروید, ای او اس, سیستم عامل Aliyun, سیستم عامل موبایلی,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *