۱۰ جنگ افزار برتر ارتش روسیه

russia

ارتش روسیه در حال تقسیم به تیپ های کوچکتر و پویاتر است. آن ها به جای قدرت بیشتر، بر روی فناوری های جدید تمرکز کرده اند. به عنوان مثال، سامانه ضد هوایی «Pantsir-S1» تنها یک تانک است که به چندین توپ جنگی مجهز شده است.

از ۴ سال پیش که ولادیمیر پوتین دوباره سکان هدایت روسیه را به دست گرفته، این کشور پهناور راه جدیدی را آغاز کرده است. روس ها از نظر مالی چهارمین بودجه دفاعی دنیا (۶۶٫۴ میلیارد دلار) را در اختیار دارند. ارتش سرزمین یخ زده، ۸۴۵ هزار نیروی نظامی، ۲۲۵۰۰ عدد تانک و ۱۳۹۹ هواپیمای جنگی در اختیار دارد.ما در این مقاله قصد داریم سلاح ها و سامانه های پیشرفته ای که روس ها بیشتر مورد استفاده قرار داده اند را در قالب تصاویر مورد بررسی قرا دهیم؛ با پروگرمینگ همراه باشید.

bora-class روسیه

هواناو (هاورکرافت) «Bora-class» مجهز به موشک های هدایت شونده: این سامانه در واقع یک شناور است که پایگاهش آن را به یک هواناو تبدیل می کند. هاورکرافت مذکور به هشت موشک «Mosquito» و ۲۰ موشک ضد هواپیما مجهز شده است. این کشتی ۶۸ ملوان دارد و می تواند با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

 

 the-pantsir-s1روسیه

سامانه «The Pantsir-S1» ترکیبی از موشک های کوتاه برد و میان برد زمین به هوا و سامانه موشکی ضد هوایی را در اختیار دارد. ۱۲ موشک هدایت شونده زمین به هوا همراه با دو اسلحه اتوماتیک ۳۰ میلیمتری، می توانند در برابر هواپیماها، هلیکوپترها، موشک های بالستیک و موشک های کروز، عملکرد خوبی از خود ارائه دهند.

 

1046324روسیه_397

زیردریایی مجازی نامرئی: نخستین نمونه از ۶ عدد زیردریایی های دیزلی-الکتریکی، از کارخانه کشتی سازی سن پترزبورگ راه خود را آغاز کرد. سامانه پنهان شونده آن باعث می شود که هنگام رفتن به زیر آب، نتوان زیردریایی را ردیابی نمود.

 

 روسیهmig-35

جت جنگنده چند منظوره «Mig-35»: این هواپیما هم در نبردهای هوایی و هم در شلیک به اهداف زمینی بسیار خوب عمل می کند. جت روس ها علی رغم این که ۳۰ درصد بزرگتر از نسل قبلی خود است، می تواند با سرعت ۲۴۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. این ماشین کشنده قادر است اهداف زمینی و دریایی را حتی از راه دور مورد اصابت گلوله های خود قرار دهد.

 

buk_2 روسیه

سامانه موشکی «BUK-2»: این همان وسیله ایست که در آسمان اوکراین، یکی از هواپیماهای خطوط مالزی را هدف قرار داد. موشک های «۹M317» آن می توانند ۱۴ کیلومتر مسافت را با سرعت ۳۷۰۰ کیلومتر بر ساعت طی کنند. آن ها توانایی حمل کلاهک های ۷۰ کیلوگرمی را نیز دارند.

 

rs-24-yars روسیه

موشک «RS-24 Yars»: سامانه موشکی بالستیک قاره پیمای هسته ای و وابسته به حرارت روسیه می تواند کلاهک های هسته ای مستقل از یکدیگر را تا ۱۶ هزار کیلومتر با خود حمل کند. آن ها برای جایگزینی با موشک های بالستیک «Topol-M» طراحی و ساخته شده اند. هر موشک ۱۰۰ برابر بمبی که در هیروشیما اندخته شد، قدرت دارد.

 

tu-160 روسیه

کنکورد روسی: هواپیمای «توپولوف «Tu-160» بزرگترین جت جنگی مافوق صوت در جهان لقب می گیرد. این وسیله توسط اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۸۰ میلادی طراحی شده و موتورهای آن به حدی قدرتمند هستند که می توانند ۴۰ هزار کیلوگرم تسلیحات را با خود حمل کنند. در حال حاضر، ۱۶ عدد از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

t-90jpg روسیه

تانک «T-90» پیشرفته ترین تانک جنگی است که تاکنون توسط نیروهای نظامی روسیه مورد استفاده قرار گرفته. اسلحه اصلی آن، یک توپ ۱۲۵ میلیمتری ضد تانک است. این ماشین یک اسلحه ضد هوایی سنگین با قابلیت کنترل از راه دور را نیز در اختیار دارد.

 

borei روسیه

زیردریایی ۱۴۷۰۰ تنی کلاس «Borei» روسیه , موشک های بالستیک هسته ای در اختیار دارد و اندکی کوچک تر ار نمونه های قبلی است. این هیولا می تواند ۱۶ موشک بالستیک «Bulava» با خود حمل کند. هرکدام قادر هستند ۶ تا ۱۰ عدد کلاهک هسته ای همراه خود ببرند و ۸۳۰۰ کیلومتر مسافت را طی کنند.

 

s-300 روسیه

سامانه ضد هوایی «S-300»: این موشک های زمین به هوا قادر هستند هر هواپیمایی را نقش بر زمین کنند. سامانه روس ها با ۱۲ موشکی که به ازای هر هدف شلیک می کند، می تواند شش هواپیما را همزمان سرنگون کند. هر وسیله ای که در محدوده ۳۰۰ کیلومتری آن قرار دارد، باید به شدت حواسش را جمع کند.

برچسب ها: Mig-35, S-300, T-90, جماهیر شوروی, جنگ افزار, روسیه,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *