گواهی امنیت نامعتبر یک اپراتور موبایل

f7b9be29873ad525695063e6e748eae3_xl-760x400

حساسیت نسبت به وجود این پروتکل امنیتی در سایت اپراتورها بعد از جلسه شورای عالی فضای مجازی و تأکید بر صیانت از اطلاعات و حریم خصوصی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه و برخورد قانونی با هرگونه سواستفاده در این حوزه، بیش از پیش شد.

 اعضای شورای مذکور بر اتخاذ تدابیر ویژه‌ای در حوزه حفاظت از حریم خصوصی برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز تاکید داشتند.

اپراتورهای اول و دوم بعد از کشف این ضعف امنیتی در سایت خود و مخصوصا در بخش ترابرد مشترکان، که با اطلاعات هویتی سر و کار دارد سریعا به سمت رفع این چالش رفتند و گواهی‌های خود را برای این بخش مستقر و بروزرسانی کردند.

اما گواهی امنیتی اپراتور سوم همچنان در مرورگرهای پر کاربردی نظیر کروم منقضی هست و هیچ تضمینی بر حفاظت از اطلاعات وارد شده توسط مشترکان در بخش ترابرد نمی‌دهد.

اپراتورهای اول و دوم ارتباطی بالاترین سطح گواهی‌های امنیتی را روی درگاه‌های خود نصب و نماد سبز رنگ به نشانه تأیید را به ترتیب از شرکت‌های ترک‌تراست و یونیزتو دریافت کرده‌اند.

کروم در حالیکه در بخش دیدگاه امنیتی سایت این اپراتور به صراحت می‌گوید broken HTTPS و نماد قرمز رنگی را به نشانه هشدار نمایش می‌دهد.

احتمال می‌رود این گواهی به دلیل غیر مجاز بودن یا داشتن ایراد فنی در شیوه نصب مورد تأیید مرورگر مذکور قرار نگرفته است.

امید می‌رود این اپراتور هم در رقابت با دیگران، هرچه سریع‌تر با بهره‌مندی از گواهی امنیت دیجیتال معتبر خیال مشترکان خود و کسانیکه متقاضی ورود به این اپراتور هستند را راحت کند.

برچسب ها: اپراتور, امنیت تلفن, امنیت سیم کارت, ایرانسل, تالیا, رایتل, سیم کارت, همراه اول,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *