چگونه یک لندکروزر را سریع‌تر از لامبورگینی کنیم؟

toyota-land-cruiser-04

لندروورها دوست‌داشتنی و جیپ‌ها باحال و جذاب هستند؛ اما تویوتا لندکروزر همیشه استانداردی طلایی از نظر توانایی‌های آفرودی و زنده ماندن در راه‌های خشن بوده است؛ اما دست‌یابی به سرعت ۳۵۴ کیلومتر در ساعت با این خودرو امری بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد.

تویوتا لندکروزر تیون شده !

برای نمایشگاه SEMA که گردهمایی سالانه‌ی وسایل افترمارکت و تیونینگ محسوب می‌شود تویوتا مدل لندکروزر اسپید را به نمایش درآورده است.

toyota-land-cruiser-01

این خودرو برای شرکتی که دارای تیم مهندسی قوی و شوخ می باشد فوق‌العاده است. مخصوصاً وقتی بودجه‌ای نامحدود داشته باشید.این خودرو برای شرکتی که دارای تیم مهندسی قوی و شوخ می باشد فوق‌العاده است. مخصوصاً وقتی بودجه‌ای نامحدود داشته باشید.

مهندس تکنولوژی موتوراسپورت تویوتا Sam Puleri می‌گوید:

بزرگ‌ترین مشکل تلاش برای کم کردن ارتفاع خودرو بوده است. برای انجام چنین کاری تغییرات وسیعی در اکسل‌ها و سیستم تعلیق انجام دادیم.

toyota-land-cruiser-02

پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵٫۷ لیتری استاندارد تویوتا با دو توربوی ساخت Garrett غنی‌سازی شده و ادعا می‌شود که خروجی پیشرانه بیش از ۲ هزار اسب بخار است. این پیشرانه که در توندرا، سکویا،LX و GX بکار رفته به‌طور نرمال ۳۸۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.
گیربکس سفارشی این خودرو نیروی عظیم را به لاستیک‌های بسیار پهن انتقال می‌دهد.

toyota-land-cruiser-03

تویوتا قبلاً با اعلام سقف سرعت ۳۵۴ کیلومتر بر ساعتی این خودرو، لندکروزر را سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا نامیده اما به نظر می‌رسد که هنوز رکورد واقعی ثبت نشده است.

ما باور داریم که از نظر فنی امروزه سریع‌ترین شاسی‌بلند کارخانه‌ای بنتلی بنتایگا است و پس از آن نیز پورشه کاین توربو قرار دارد. به عنوان یک خودروی اصلاح شده همانند لندکروزر این رکورد کمی مبهم به نظر می‌رسد. آخرین باری که ما شاهد رکوردی واقعی و درست بودیم به سال ۲۰۰۹ بازمی‌گردد که مرسدس بنز GLK دوازده سیلندر تیون شده توسط برابوس توانست به حداکثر سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت دست یابد.

برچسب ها: اخبار خودرو, تویوتا, تیونینگ, لندکروزر, نمایشگاه سما,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *