واقعیت زندگی شایان سعیدی هکر ایرانی + عکس و اینستاگرامش

131

حتما شما هم دیدید که احسان علیخانی برای برنامه ماه عسل یک هکر بیست ساله را دعوت کرده بود.که پیشتر به جرم های مخدوش کردن فضای سایبر و اخاذی اطلاعات و … به وسیله پلیس فتا دستگیر شده بود.برای شفاف سازی کامل در مورد او با پروگرمینگ همراه باشید.

برنامه دوشنبه شب ماه عسل شاهد یک اتفاق ویژه بود. پسر ۲۰ سالهای به نام شایان به این برنامه آمد و از او به عنوان »هکر« نام برده شد. از همان پخش برنامه، موج بزرگی در شبکه های اجتماعی به راه افتاد. گروهی از کاربران عنوان کردند نحوه عمل این جوان در واقع »هک« نامگذاری نم یشود و به آن فیشینگ گفته میشود.
81

او با ساخت صفحات جعلی و شبیه درگاه بانکها، کاربران را فریب می داده تا خریدهای خود را از طریق این وب سایتها انجام دهند. شایان سپس رمز کارت و رمز دوم آن ها را برداشته و از حسابهای کاربران پول برداشت می کرده است. گروه دیگری از کاربران عقیده داشتند او در حال حاضر محکوم شده و در جرم او نیز عنوان »هک« کردن آمده است.
77
ماجرای اصلی اما پس از برنامه رخ داد.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی تحت تاثیر صداقت این جوان قرار گرفته و عقیده داشتند که به جای اجرای حکم ۸ سال حبس برای او، بهتر است از این جوان برای کمک به امنیت شبکه و سیستم های ایمنی دولتی استفاده کرد. البته عده بی شماری از کاربران نیز معتقدند اقدام شایان متفاوت با هکرهای کلاه سفید بوده و نوعی تقلب و دزدی محسوب می شود.
80

****

سن پایین، لهجه جنوبی و صداقت شایان ۲۰ ساله سبب شد تا از دوشنبه شب کمپین های مختلفی ایجاد شود و کاربران از پلیس فتا درخواست کردند که دوران محکومیت این جوان نیز به گونهای دیگر سپری شود.

روز گذشته معاون اجتماعی پلیس فتا سرهنگ علی خلیلی گفت: «در همان دقایق ابتدایی ما شاهد ۲۵ هزار کامنتی بودیم که خواستار عفو او بودند. بالاخره موضوعی در این میان مطرح است این است که شایان جزو جوانانی است که استعدادهای خیلی خوبی دارد. او بدون اینکه تحصیلات عالیه داشته باشد با یک مدرک دیپلم توانسته این کارها را بکند و میشود که از او و استعدادهایش به شکل دیگری استفاده کرد. به نظر من او میتواند به پلیس کمک کند.»

اجازه بدهید که کمی با این هکر جوان آشنا شویم

این پسر که شایان نام دارد فرزند یک راننده تاکسی بازنشسته ساده است و فرزند دوم خانواده است.سابقا شایان ایمیل های قدیمی  و بدون استفاده یاهو را هک می کرد و با فروش آن ها پولی به جیب می زد اما ناگهان در سال ۱۳۹۱ سیستم یاهو ارتقا یافت و سیستم قبلی از بین رفت و شایان نیز دستش از پول هایی که به دست می آورد کوتاه شد.فشار مالی به شایان سبب می شود که او به کارهای برقی روی بیاورد.

79روزی در هنگام کار دوستی به او می گوید که گروهی از هکر ها بانک را هک کرده اند و پول خوبی به جیب زده اند و ما در حال تلف کردن وقت خودمان هستیم.شایان به دوستش می گوید که من نیز این توانایی را دارم که بانک را هک کنم اما مورد تمسخر دوستش قرار می گیرد.او برای اثبات حرفش تعدادی فیک پیج بانک ایجاد می کند و در اختیار عموم قرار می دهد و از این طریق اطلاعات بانکی آن ها را به دست می آورد و از این طریق تبادلات مالی اینترنتی زیادی را انجام می دهد.اما شکایت های زیادی از او می شود و توسط پلیس فتا دستگیر می شود
78

او در پایان از تمامی شاکیانش طلب بخشش کرد و خواست به خاطر اشتباهش او را عفو کنند

این موضوع بازتاب های زیادی در شبکه های اجتماعی داشته است که به تعدادی از این نظرات در این شبکه ها اشاره می کنیم

این کار که شایان انجام داده هک نیس تنها ساخت صفحات مجازی است .در واقع هک نفوذ به سایت وسیستم بانک است که با این کار تفاوت دارد
– نفوذ به سیستم کار بسیار مشکلیه و دانش بالایی می خواد نه اینکه بخاطر عدم دانش عمومی به شخصی که فیک پیج میسازه بگن هکر
– ایشون یک phisher هستند نه یک هکر.تنها با استفاده ازتراکنش بانکی نوع لباسی که خریداری شده رو فهمیدند
– عنوان هکر برای یک فیک دیزاینر نوعی جعل عنوان است در واقع ماه عسل درحال سیاه نمایی و سو استفاده از کمبود دانش عمومی است و علیخانی با صحبت هایی ساده وانمود به شگفت زده شدن می کند
– این نوعی توهین به کار هکر ها است و هکر ها با دیدن این برنامه دیگر هک را کنار می گذارند
– دزدها با معرفت شدن. به دارایی طرف نگاه می کرده و نسبت به اون پول خرج میکرده
– این پسری که به عنوان هکر جلوی مردم گذاشتند اصلا چیزی از هک نمی فهمه و فقط یه صفحه مجازی درست کرده

برچسب ها: اینستاگرام شایان سعیدی, شایان سعیدی, شفاف سازی, ماه عسل, هک و امنیت, هکر ایرانی,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

3 دیدگاه در “واقعیت زندگی شایان سعیدی هکر ایرانی + عکس و اینستاگرامش

 • احمد

  (۲۶/۰۸/۱۳۹۵ - ۵:۰۳ ب.ظ)

  توی جمله
  “ه وسیله پلیس فتا دستگیر شده بود.برای شفاف سازی کامل در مورد او با پروگرمینگ همراه باشید.”
  لینکی که روی پروگرمینگ گذاشتید به اشتباه https://pgming.cpm/
  درج شده.اصلاح نمایید.

  • ابوالفضل

   (۲۶/۰۸/۱۳۹۵ - ۷:۲۶ ب.ظ)

   خیلی ممنون ♥

  • مهدی حبیبی

   (۲۸/۰۸/۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸ ب.ظ)

   خیلی ممنون از نگاه تیزتون D;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *