قابلیت های سنسور اثر انگشت و نایت لایت پیکسل ها به خانواده نکسوس اضافه نخواهد شد

nexus-logo-ah-00091-1600x940

در حالی که تصور می شد ارائه ویژگی های خاص و کاربردی سنسور اثر انگشت تلفن های هوشمند پیکسل و پیکسل اکس ال گوگل، و همینطور قابلیت جالب نور پس زمینه موبایل برای مشاهده در تاریکی (Night Light) می تواند به زودی راه خود را به خانواده نکسوس نیز باز کند، «ایان بلیک» از اعضای تیم توسعه دهنده گوگل در صفحه اجتماعی خود اذعان کرد چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

ژست های حرکتی سنسور اثر انگشت موبایل های جدید پیکسل، یکی از قابلیت های مفیدی است که به خصوص در اکس ال (که از ابعاد بزرگتری برخوردار است) می تواند به یاری کاربر بیاید؛ به عنوان مثال با حرکت دادن انگشت به سمت پایین، پنل نوتیفیکیشن باز شده یا در گالری تصاویر، حرکت انگشت به چپ و راست، عکس ها را به ترتیب نمایش می دهد.

ap_resize-w600-3

از سوی دیگر ویژگی نور شب با غیر فعال سازی تابش رنگ آبی و تمام نقاط نورانی مضر برای چشم، تماشای نمایشگر را برای مخاطب تسهیل کرده و در محیط های تاریک بسیار کاربردی خواهد بود.

در حالی که در روزهای گذشته نسخه پیش نمایش اندروید ۷٫۱ روی برخی از موبایل های نکسوس مانند ۶P و ۵X در دسترس قرار گرفت، کاربران خانواده سابق گوگل امیدوار بودند با به روز رسانی های آینده به ویژگی های مورد بحث دست یابند.

اما به نظر می رسد چنین قابلیت هایی نیازمند سخت افزار جدید بوده و تلفن های هوشمند قدیمی تر گوگل توانایی پردازش آنها را نخواهند داشت.

برچسب ها: اثر انگشت, پیکسل, سنسور, سنسور اثر انگشت, نایت لایت, نکسوس,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *