فورد کن بلاک ۱۴۰۰ اسب بخاری شد؛ تیونینگ مجدد خشمگین ترین موستانگ جهان

hrd_2503-w600-h600

کن بلاک راننده حرفه ای آمریکایی است که او را بیش از همه با سری کلیپ های جیمکانا می شناسند و از او به عنوان یکی از بهترین های بخش حرکات نمایشی(دریفت) با مهارت بسیار بالایش یاد می شود.

این راننده شهیر در سال ۲۰۱۴ از خودروی جدید خود که یک فورد موستانگ مدل ۱۹۶۵ مجهز به موتور V-8  با حجم موتوری برابر با ۶٫۷ لیتری  ساخت شرکت راش یاتس بود، رونمایی کرد.

 1965-ford-mustang-ken-block-three-quarter-front

موتور عظیم این فورد ظاهرا کلاسیک قدرتی در حدود ۸۴۵ اسب بخار تولید و این قدرت به هر چهارچرخ می فرستد، به همین سبب از این خودرو به عنوان اولین ماستننگ دو دیفرانسیل جهان یاد می شود.

کن بلاک با این خودرو یکی از قسمت های بیادماندنی از سری جیمکانا را رقم زد.

حال پس از گذشت دو سال از این قضیه، کن بلاک برای این که نشان دهد هیچ گونه حد و مرزی در دنیای بی پایان خودروهای دریفت متصور نیست، موتور این خودرو را به ۲ توربوشارژر مجهز کرده است که هر کدام از توربوها فشاری برابر با ۲۱ پوند تولید می کنند.

ken-block-hoonicorn-v2-06

سوخت خودرو هم به متانول تغییر پیدا کرده است که با این حربه دیگر نیازی به استفاده از اینترکولر نیست. با این تفاسیر قدرت به مرز ۱۴۰۰ اسب بخار رسیده است و گازهای اگزوز به صورت مستقیم روی کاپوت از توربوشارژرها خارج می شود.

ken-block-hoonicorn-v2-03

کن بلاک پس از رانندگی کوتاهی که با هیولای جدید خود داشته، اغراق کرده که ترسناک ترین خودرویی است که تا به حال پشت آن نشسته !

ken-block-hoonicorn-v2-04

او در ادامه می افزوید که به قدری موتور سریع دور بر می دارد که توانایی تعویض دنده به موقع را ندارد و لاستیک ها به سرعت دیوانه واری از هم گسیخته و نابود می شوند. به زودی کلیپی از این خودرو که با نام Hoonicorn V2 شناخته می شود منتشر خواهد شد.

Ken Block’s Hoonicorn V2

برای علاقه مندانی که رانندگی کن بلاک با مدل اولیه این فورد موستانگ را ندیده اند، پیشنهاد می شود که قسمت ۷ از سری جیمکانا را به تماشا بنشینند.

ken-block-hoonicorn-v2-01

برچسب ها: beast, drift, ford, hoonicorn, hoonigan, ken block, monster, mustang, tuning, کن بلاک,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *