۱۲ وب سایت رایگان برای یادگیری برنامه نویسی

زمانی بود که برنامه نویسی فقط متعلق به افراد خاص و قشر محدودی از افراد میشد . این مورد امروزه مشاهده نمیشود. در این مقاله ، کارآفرینان ، freelancer ها و بازاریان ، چگونگی کسب موفقیت توسط برنامه نویسی را به شما خواهند گفت . امروزه برای یادگیری برنامه نویسی نیازی به هزینه های گزاف نیست ، امروز ما نیز قصد معرفی ۱۲ وب سایت برای یادگیری برنامه نویسی به شما معرفی خواهیم کرد .

یادگیری برنامه نویسی

۱٫ CodeAcademy :
یکی از محبوب ترین و مشهورترین وب سایت های آموزش برنامه نویسی ، CodeAcademy می‌باشد . در حقیقت ، بیش از ۲۴ میلیون نفر در حاضر برای یادگیری برنامه نویسی از این کمپانی آموزشی استفاده میکنند . در CodeAcademy مباحث HTML & CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python و Ruby آموزش داده می‌شود .

۲٫ Coursera :
در سال ۲۰۱۲ پیدایش پیدا کرد ، Coursera بر مبنای کمپانی های آموزش تکنولوژی رشد کرد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ کورس آموزشی توسط ۱۱۹ موسسه ارائه شده است . در حالی که شما میتوانید برای دریافت مدرک مبلغی را پرداخت کنید ، تعدادی از دوره های برنامه نویسی مقدماتی رایگان در رشته های مختلف از دانشگاه مانند دانشگاه واشنگتن، استنفورد، دانشگاه تورنتو و واندربیلت وجود دارد .

۳٫ edx :
edx یکی دیگر از پلتفرم های یادگیری آنلاین است که به جای for-profit بودن ، این Open Source است . این توسط دانشگاه هاروارد و MIT در سال ۲۰۱۲ پیدایش پیدا کرد . در حال حاضر edx شامل ۶۰ آموزشگاه است .

۴٫ Udemy :
در سال ۲۰۱۰ پیدایش کرد ، Udemy یک پلتفرم آنلاین یادگیری است که میتواند برای بهبود یا یادگیری یک مهارت مورد استفاده قرار بگیرد . در آن کورس های رایگان بسیاری وجود دارد که بصورت Video در دسترس است .

۵٫ aGupieWare :
aGupieWare یک برنامه مستقل برای برنامه نویسان است که با راهنمایی یکسری موسسات در ایالات متحده ، به بررسی برنامه های علوم کامپیوتری میپردازد . همچنین یکسری دوره های آموزشی رایگان بر مبنای پیشنهادات Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Berkeley و Columbia ، ایجاد کردند . برنامه به ۱۵ کورس تقسیم شده است : سه کلاس مقدماتی ، هفت کلاس اصلی و ۵ کلاس اختیاری .

۶٫ GitHub :
گاهی اوقات ، زمانی که شما در مشکلی گیر کرده اید ، نیاز به مرور بعضی از کتاب های مرجع را دارید . شما میتوانید بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب برنامه نویسی را که در ۸۰ زبان برنامه نویسی مختلف نوشته شده اند را در GitHub پیدا کنید .
۷٫ MIT Open Courseware :
اگر در حال حاضر در حال آموختن مقدمات هستید و قصد یادگیری چیزهایی به یک مقدار سنگین تر را دارید ، — همانند جستجو در مورد اتفاقاتی که در پشت کدها رخ میدهد — میتوانید از وب سایت
MIT free Courseware استفاده کنید که شامل کلاس هایی همانند
Introduction to Computer Science and Programming , Introduction to Programming in Java و Practical Programming in C .

۸٫ ()Hack.pledge
hackpledge ، جامعه ای از برنامه نویسان است ، که توسعه دهندگان سطح بالای همانند BNram Cohen مخترع BitTorrent نیز در آن حضور دارند . در اینجا شما میتوانید مهارت برنامه نویسی خود را با استفاده از راهنمایی های توسعه دهندگانی از سراسر جهان بهبود ببخشید .

۹٫ Code Avengers :
در نیوزلند پایه گذاری شد ، Code Avengers کورس های سرگرم کننده و interactiveای را برای آموزش چگونگی کدنویسی بازی ها ، برنامه ها و وب سایت ها با استفاده از CSS&HTML و Javascript ارائه میدهد . هر کورس فقط ۱۲ ساعت طول میکشد تا به اتمام برسد و این کورس ها در چندین زبان در دسترس میباشند .

۱۰٫ khan Academy :
در سال ۲۰۰۶ توسط استاد سلمان خان ایجاد شد ، khan Academy یکی از موسسات معتبر آموزش آنلاین رایگان است . با ویدئو های مرحله به مرحله شما با Javascript و HTML&CSS بطور کامل آشنا خواهید شد .

۱۱. Free code Camp :
در اینجا شما در رابطه با HTML5, CSS3, JavaScript, Databases, DevTools, Node.js, Angular.js و Agile بوسیله پیوستن به جامعه هایی از دانش آموزا ن و حرفه ای ها ، مطالبی را خواهید آموخت . شما با همدیگر روی مهارت کدنویسی کار خواهید کرد ، و بصورت رایگان برنامه هایی را ایجاد خواهید کرد .

۱۲٫ HTML5 Rocks :
این پروژه گوگل در سال ۲۰۱۰ اجرایی شد ، این سایت پر از دوره های آموزشی ، منابع و آخرین بروزرسانی های HTML5 است . این Open Source است ، به همین دلیل برنامه نویسان میتوانند در آن تغییراتی را ایجاد کنند .

برچسب ها: آموزش برنامه نویسی, آموزش رایگان, برنامه نویس, برنامه نویسی, سایت, یادگیری, یادگیری برنامه نویسی,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *