زبان مورس را در چهار ساعت یاد بگیرید

dc-cover-507sp39a4tdck6a2p7rn92u9u4-20161028170255-medi

یادگیری یک زبان و یا مهارت جدید امری دشوار و زمان‌بر است و شاید با تلاش اول به موفقیت آن‌چنان زیادی‌ هم دست پیدا نکنید. اما حالا که تکنولوژی حرف اول و آخر را می‌زند، شما قادر خواهید بود تا تقریبا به همه امور سرعت ببخشید.

اخیرا محققین با ساخت سیستمی توانسته‌اند قابلیتی را ایجاد کنند که شما قادر باشید زبان مورس را توسط عینک گوگل تنها در ۴ ساعت فرا بگیرید.

محققین موسسه تکنولوژی جورجیا، گوگل گلس مخصوصی را طراحی کردند که یک عدد اسپیکر و یک مبدل القای استخوانی بر روی آن تعبیه شده است. این مبدل دقیقا حس ضربه به سر را برای کاربر ایجاد می‌کند. در این حالت شخصی که از این عینک استفاده می‌کند، هم می‌تواند به بازی بپردازد و هم آموزش ببیند.

هنگامی که کاربران از این عینک استفاده می‌کنند، یک حرف توسط اسپیکر اعلام می‌شود وسیگنال کد مورس مربوط هم، پس از آن ارسال می‌گردد. برای نیمی از کاربران، کد مورس توسط ضربه به سر هم اجرا می‌شود.

پس از گذشت ۴ ساعت این محققین دریافتند افرادی که تجربه ضربه خوردن را داشته‌اند، چیزی حدود ۹۴ درصد قادر به نوشتن صحیح جمله با کد مورس و ۹۸ درصد قادر به نوشتن صحیح هر حرف به صورت کد مورس بوده‌اند. افرادی که برای‌شان صدا پخش می‌شد توانستند تقریبا در نیمی از این فرآیند صحیح عمل کنند.

این آزمایش به این منظور نیست که همه افراد بخواهند به یادگیری زبان مورس بپردازند. اما می‌توان از این تکنیک برای یادگیری هرچه بهتر توانایی‌های مختلف استفاده کرد.

google-glass-thin_2814777k

بر اساس گفته Thad Starner که برگذار کننده این آزمایش و فرآیند بود، این روش می‌تواند تغییر بزرگی را در صنعت آموزش و یادگیری برای تمامی مردم صورت دهد.

برچسب ها: Google Glass, Morse, آموزش خط مورس, خط مورس, زبان مورس, عینک گوگل, گجت, گوگل گلس, یادگیری خط مورس, یادگیری زبان مورس,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *