تنها فرق آیفون ۳۲ و ۲۵۶ گیگ در حافظه آن ها نیست!

apple-iphone-7-1

آیا میدانستید تفاوت های ایفون هایی با قابلیت حافظه۳۲گیگ با ایفون هایی با حافظه۲۵۶گیگ فقط بر طرفیت حافظه آن ها خلاصه نمیشود؟
خوب در نگاه اول جفت ایفون های۳۲گیگ و ۲۵۶گیگ شکلی مشابه دارند
به گفته ی شرکت اپل تفاوت ها فقط در حافظه خلاصه میشود ولی اما همینطور است؟؟
ما با استفاده از نتایح آزمایشاتی که در آزمایشگاه پروگرامینگ انجام داده ایم میتوانیم این را ثابت کنیم که تفاوت هایی دیگری دارند
خبشما وقتی میرید فروشگاه اپل ایفون۳۲گیگی را مبینید وفقط میخواهید ارزان ترین قیمت را بخرید چون اون ۲۵۶گیگ فضا نیازتان نیست.
اما داستان مقداری پیچیده تر است .بعد از تحقیقات پروگرامینگ فهمیدیم که مدل۳۲گیگی به اندازه ی قابل ملاحظه ای کندتر از مدل هایی با حافظه ی بالاتر است.
همه ی حافظه ها مانند یکدیگر درست نشده اند و سرعت هیچکدام هم اندازه نیست و اتفاقی که اینجا افتاده این است که اپل مدل های با ظرفیت پایین تر رو با جنس نامرغوب تر یا بنجل تری از نظر کیفیت یا کالیبر ذخیره سازی ساخته است مه باعث تفاوت سرعت میشود.
حب ما قصد بر این داریم که این دو مدل را تست کنیم:ایفون با ظرفیت۲۵۶گیگ که در اصل۲۴۸٫۸گیگ است و دیگری ایفون ۳۲گیگ یا در اصل۲۷٫۸۵را با برنامه ی تست یا بنچمارک عملکرد ارزیابی کنیم
سرعت خواندن در حافظه۸۵۱مگابیت بر ثانیه است در ایفون۲۵۶گیگ اما در ایفون۳۲گیگ سعتش۴۲٫۴مگابیت بر ثانیه است
اساسا حافظه های ارزون تر همیشه تو عملکرد نوشتن مقلوب میشوند.داریم تقریبا در مورد۱۰برابر بون سرعت نوشتن در ایفون صحبت میکنیم.
ما در تستی دیگر با استفاده از یک لپ تاپ تستی دیگر انجام میدهیم و اون معیار مصنوعی رو میزاریم کنار و مانند یک کاربر معمولی میخواهیم یک فالی را انتقال دهیم:یک فیلم۴٫۲گیگ را با لپ تاپ به ایفون۲۵۶گیگ انتقال میدهیم و زمان را ثبت میکنیم
در طی۲:۳۴ثانیه انتقال انجام یافت. حالا نوبت به ایفون۳۲گیگ میرسد خب تست را با همان فیلم۴٫۲گیگی انجام میدهیم و زمان را دوباره ثبت میکنیم ۳:۳۹ثانیه طول کشید.
متوجه تفاوت دو مدل از ایفون میشویم اگر شما جزو دسته انسان هایی هستید که مداوم فایل هارا انتقال میدهید از ایفون۲۵۶گیگ استفاده منید
قطعا در هیچیک از اپل استور ها این تفاوت را بازگو  نمیکنند.بهتر بود که شرکت اپل این تفاوت را شفاف تر میکرد.

برچسب ها: iso, آگاهی, اپل, ای او اس, ایفون, ایفون7, تست اپل, تکنولوژی, سرعت اپل, فناوری, موبایل,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *