با وجود سهم ۸۸ درصدی اندروید، تمام سود صنعت موبایل به اپل می رسد

apple-logo

چندی پیش خواندید سهم اندروید از بازار اسمارت فون به ۸۸ درصد رسید و رکورد جدیدی را بر جای گذاشت. با این حال، ظاهراً این موضوع چندان اهمیتی برای اپل ندارد، زیرا آنها تمرکز خود را روی موضوع مهم تر، یعنی سودآوری قرار داده اند.

طی تحقیقات انجام شده از سوی «تیم لانگ» تحلیلگر کمپانی BMO Capital Market در حال حاضر سهم اپل از سود بازار تلفن همراه به رقم حیرت انگیز و عجیب ۱۰۳٫۶% می رسد. در گزارش Investor’s Business Daily آمده است:

تیم لانگ برآورد کرده اپل ۱۰۳٫۶ درصد از سود صنعت اسمارت فون را در سه ماهه سوم به دست آورده. دلیل اینکه سهم کمپانی مذکور بالای ۱۰۰% عنوان شده، این است که بسیاری از شرکت ها در بازار فوق زیاندهی داشته اند. لازم به ذکر است در گزارش «لانگ» اعلام شده که در مدت مشابه سال قبل، رقم فوق به ۹۰% می رسید.

طبق گزارشات مالی اخیر، بسیاری از تولیدکنندگان همچون ال جی و اچ تی سی نتوانستند سودی را از بازار موبایل نصب خود کنند، سامسونگ هم به سختی توانست در این حوزه ۰٫۹ درصد سودآوری داشته باشد.

در مجموع، این خبر به خوبی نشان می دهد که آماری همچون سهم بازار، فی نفسه معیار کاملی برای ارزیابی موفقیت شرکت ها در بازار فوق العاده رقابتی اسمارت فون به شمار نمی رود. در واقع سهم بازار کنونی اپل که حدود ۱۲٫۱% برآورد شده، درآمد و سود فوق العاده ای را برای اهالی کوپرتینو به همراه دارد.

حال با توجه به اینکه تولیدکنندگان موبایل های اندرویدی با وجود برتری مطلق از نظر سهم بازار، هنوز در تلاش و تقلا برای کسب سود در صنعت مورد بحث هستند، باید اذعان کرد که حتی تلاش برای رسیدن به اپل در زمینه سودآوری، عملی بیهوده به نظر می رسد.

برچسب ها: market share, profit share, اخبار تکنولوژی, سهم اپل از سود بازار موبایل, سهم بازاز, صنعت موبایل,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *