انواع هکرها، آموزش رایگان هک و امنیت (بخش اول,قسمت اول،فصل اول)

co5729

دوستان عزیز و گرامی در این بخش در رابطه با  اصطلاح شناسی یا توپولوژی هکینگ (انواع هکرها،سبک ها،زبان هکر ها و…) صحبت میکنیم.

اصطلاح شناسی یا توپولوژی هکینگ ( انواع هکرها)

 • روزانه میلیونها نامه و اطلاعات محرمانه از طریق اینترنت رد و بدل می شود.شما ممکن است برای دریافت وجه به یکی از بانکها رفته و از عابر بانک استفاده کنید.براستی چرا شما میتوانید از هر بانکی به سهولت برای دریافت وجه استفاده کنید و براستی چرا براحتی می توانید در منزل پول آب و بر و گاز را از طریق اینترنت پرداخت کنید؟
 • مطمئنا شما به هیچ وجه نمی خواهید که شخص دیگری از اطلاعات شما باخبر شود؛ چرا که اگر این اطلاعات فاش شوند ممکن است ضررهای زیادی اعم از مالی یا حیثیت شما در برداشته باشد.لذا شما سعی میکنید تا اطلاعات شما را غیر از خودتان فرد دیگری نداند و یا به آن دسترسی نداشته باشد.در این میان افرادی با نام Hacker کمی در این لِم ها اختلال ایجاد می کنند.
 • واژه هکر به معنی نفوذ کننده است.وارد شدن به سیستمها و کنجکاوی در اطلاعات محرمانه یکی از خصوصیات هکر است، به عبارت دیگر هر کسی که با سیستم های کامپیوتری آشناست و می تواند با روش هایی خاص (بدون اجازه)وارد آنها شود و از آن ها استفاده کند را هکر می گویند.
 • در اواخر دهه ۸۰ اینترنت به عنوان نیاز عمومی مورد استفاده قرار گرفت ودر همین راستا فعالیت هکرها زیادتر شد و عده ای به فعالیت های سیاسی ، سرقت ، ضد انسانی و… دست زدند.
 • از این روز هرگاه واژه هکر به گوش می رسد تصویر یک خرابکار کامپیوتر در ذهن همه ایجاد می گشت.اما آیا در واقعیت هم چنین است؟
 • در جواب به طور کلی باید گفت خیر؛هکرها افرادی هستند که از آسیب پذیریها آگاهی دارند و گاه برای اینکه بتوانند آن را اثبات کنند مجبور به هک و نفوذ آن سیستم می شوند اما در کل لِم هکها به صورتیست که شما را از آسیب پذیریهای سیستم آگاه می کنند…

حال در زیر لیستی از انواع هکرها بسته به فعالیتشان آماده کرده ام که همراه ما باشید

 • Hacker (هکر های واقعی و اصولگرا):

در دسته اول از لیست انواع هکرها: کسی که هدف اش از نفوذ به سیستم ها نشان دادن ضعف ها و آسیب پذیریهای آن است؛ نه سوءاستفاده از اطلاعات و محتویات درون آن.اغلب این دسته شامل دانشجویان و اساتیدی است که این هدف را دنبال می کنند.

 • Whacker :

در دسته دوم از لیست انواع هکرها: واکر ها همان کلاه خاکستری های امروز اند.این دسته تقریبا خرابکاراند اما به وقتش خیلی هم باحال هستند و به فکر پیشرفت امنیت…یعنی شیطنت هم دارند.

 • Cracker :

در دسته سوم از لیست انواع هکرها: در لغت کرکر به معنای خرابکار است.کمی قبل تر کرکر ها کسانی بودند که به عنوان سربازان سایبری یک کشور مورد استفاده قرار میگرفتند برای حمله و منافع کشوخودشان…اما کمی که گذشته است این دسته را دیگر به کسانی نسبت می دهند که مثلا پکیج های فروشی یک فروشگاه اینترنتی را در سطح نت پابلیک می کنند که بنده اسم این دسته را عضوی از هکر ها نمی گذارم و کاملا هم با آن مخالف هستم.”لازم به ذکر است که در این دوره رایگان آموزشهای ما صرفا برای تامین امنیت است”

 • Lamer یا Booter های سابق:

در دسته سوم از لیست انواع هکرها: این دسته کلا از دور خارج اند.افرادی که چیزی بلد نیستند؛ و اگر هم بلد اند کار کردن با برنامه های آماده را بلدند که زمان ما ساب سون بود الان شده هویج!دیده شده حتی اینها با اسپم کردن نام خود را هکر می گذارند.

 • Preakers :

در دسته سوم از لیست انواع هکرها: این دسته به تاریخ پیوسته اند.اینها هکران پیشکوستند.این گروه از قدیمی ترین هکر ها هستند که برای کارشان نیاز به کامپیوتر نداشته و کارشان نفوذ به خطور تلفن برای تماس مجانیریا،استراق سمع و… بود.

این بخش به پایان رسید بنده سعی در این دارم که اول مقدمات را به خوبی آموزش دهم و بعد وارد بحث های عملی و تخصصی شوم.در قسمت بعدی در رابطه سبکها و بقیه مباحث توپولوژی هکینگ صحبت خواهیم کرد.

برچسب ها: انواع هکرها, هک و امنیت,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

2 دیدگاه در “انواع هکرها، آموزش رایگان هک و امنیت (بخش اول,قسمت اول،فصل اول)

 • یونس

  (۲۴/۰۸/۱۳۹۵ - ۱:۴۲ ب.ظ)

  واقعاعالیه.هیچ جا رایگان اموزش نمیدن ان شاالله اینو ادامه بدید و ما هم استفاده کنیم.

 • مهدی حبیبی

  (۲۵/۰۸/۱۳۹۵ - ۳:۳۸ ب.ظ)

  بله ممنون بابت نظرتون.ان شاالله یکمی دیگه تصویری هم آموزش میدیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *