آئودی R8 V10 پلاس با فناوری چراغ‌های لیزری

news-2017-audi-r8-exclusive-6-538x359

آئودی می‌خواهد کار خارق‌العاده‌ای بکند. تیزری که این خودروساز از مدل ۲۰۱۷ کوپه ۱۰ سیلندر R8 منتشر کرده، چشم‌هایی را به رخ می‌کشد که از فناوری جدید و پیشرفته لیزر بهره می‌برند.

در بازار آمریکا، این اولین بار است که چراغ‌های لیزری در نمونه تولیدی یک خودرو مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته فناوری مذکور تنها در نورِ بالا تعبیه شده و تحت قالب نسخه‌ای خاص از R8 V10 پلاس به تعداد ۲۵ دستگاه روی خط تولید خواهد رفت. رونمایی رسمی نیز همین ماه در نمایشگاه لس‌آنجلس انجام می‌شود.

audi-laser-lights-teaser-538x303

بر اساس گفته‌های آئودی، هرکدام از چراغ‌های جلو یک واحد لیزر دارند که با چهار دیود لیزری بسیار قوی عمل می‌کنند. مجموع این دیودها نور آبی‌رنگی با طول‌موج ۴۵۰ نانومتر بدست می‌دهند که توسط مبدل‌های فسفر به نور سفیدرنگ بسیار شفاف و خالصی تبدیل می‌گردد.
برای بکار افتادن فناوری لیزر، سرعت خودرو حداقل باید ۴۰ مایل بر ساعت (۶۴٫۳ کیلومتر بر ساعت) باشد. پرتو آن، نوربالای LED را تغذیه کرده و نور کم و پهناوری را در سطح جاده پیشِ رو می‌گستراند.

 

news-2017-audi-r8-exclusive-7-538x359

نسخه میزبان چراغ‌های لیزری همچنین رنگ بدنه طوسی کوانتوم (Quantum Gray)، بسته خارجی تیتانیومی با نمای مشکی، روکش آلکانتارا و دوخت به‌اصطلاح الماسی، جلوپنجره زغالی براق و رینگ‌های ۲۰ اینچی به رنگ سیاه تیره براق خواهد داشت. نوار نارنجی‌رنگی نیز روی صفحه کربنی پشت درب‌ها و نقاط مختلف کابین دیده می‌شود که به‌نوعی شبیه به یک امضای اختصاصی است.

news-2017-audi-r8-exclusive-5-538x359

طبق منابع رسمی و خودِ کمپانی، قیمت هر دستگاه از ۲۵ نمونه این نسخه ۲۲۹,۲۰۰ دلار می‌باشد که تنها تعداد انگشت‌شماری برای فروش باقی‌ مانده‌اند.

برچسب ها: audi, r8 v10 plus, آئودی, اخبار خودرو, چراغ لیزری,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *