مرورگر “تور” هیچ اسرار پنهانی نخواهد داشت!

download-4-760x400

تیم مرورگر تور قول داده است تا هیچ رازی در ارئه خدمات خود نداشته باشد.

به گزارش پروگرامینگ ، تیم مرورگر تور به تازگی قراردادی تحت عنوان قرداد اجتماعی منتشر کرده که شامل تعهداتی از جانب این تیم نسبت به کاربران خود است. بیش از یک دهه از فعالیت تیم تور می گذرد بنابراین، انتشار مجموعه قوانین این تیم در حال حاضر نسبتا عجیب به نظر می رسد. شاید بنیان گذاران این تیم می خواهند به دنیا نشان دهند که پس از جیکوب اپلبام همچنان بر اهداف خود متمرکز هستند. جیکوب اپلبام یکی از برجسته ترین سازندگان این تیم است که به دلیل اتهام اذیت و آزار های جنسی از این تیم کنار کذاشته شد. البته، شاید هم دلیل دیگری داشته است. دلیلش هر چه که هست، این قرارداد اجتماعی شامل یک تعهد جالب است: ” ما هیچ وقت اسرار نهان و پنهان در پروژه های خود نخواهیم داشت”.
مرورگر تور به این دلیل معروف است که می تواند کاربران خود را ناشناس نگه دارد. این موضوع باعث شده است که این مرورگر برای خرید و فروش مواد مخدر، خرید و فروش غیر قانونی اسلحه، کشتن افراد، سواستفاده جنسی از کودکان و دیگر چیز هایی که شما در eBay ویا YouTube پیدا نخواهید کرد، استفاده شود. اگر مرورگری باشد که آژانس های اجرای قانون بخواهند کاری را غیر قانونی انجام دهند، از مرورگر تور استفاده می کنند. به خصوص اینکه منبع اصلی تامین بودجه این مرورگر، آمریکا است. درست است، معروف ترین شبکه ناشناس، بیشترین درآمد خود را از دولتی به دست می آورد که بیشترین حجم نظارت بر امور را در سطح جهانی دارد و اساسا بدان نیز شناخته می شود.
اعلام این موضوع که آن ها هیچ چیزی پنهانی در خدمات خود نخواهند داشت، دیگر خیلی اهمیت ندارد. دولت آمریکا یک بار اثبات کرده است که توانایی نفوذ در dark web را دارد. پلیس فدرال آمریکا اگر بخواهد، قادر است ۱۵۰۰ وب سایت سواستفاده از کودکان را با استفاده از ابزار های هک مرورگر تور، شناسایی کند. اما این موضوع تبدیل به نزاع های دادگاهی بی شماری می شود که بدون اخطار به این بدافزار ها، بر سر صحت مدارک به دست آمده با هم جدال می کنند.

پروگرامینگ | رسانه دانش و فناوری

برچسب ها: اخبار تکنولوژی, اینترنت, تکنولوژی, تور, حریم خصوصی, حریم شخصی, دارک نت, مرورگر, مرورگر تور,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

3 دیدگاه در “مرورگر “تور” هیچ اسرار پنهانی نخواهد داشت!

 • محمد تقی غلامی

  (۳۰/۰۷/۱۳۹۵ - ۷:۱۱ ب.ظ)

  تور بهترینه حتی وقتی کلمات رو سرج می کنی و تور رو می بندی و باز می کنی دیگه تو حافظه ش هیچی نداره خودش اتومات تموم تاریخجه و کوکی ها رو پاک می کنه

  • ابوالفضل

   (۳۰/۰۷/۱۳۹۵ - ۸:۰۰ ب.ظ)

   چنین قابلیتی تو تمام مرورگر ها هست

   فایرفاکس Ctrl + Shift + P

   کروم Ctrl + Shift + N

 • ممد

  (۱۳/۰۸/۱۳۹۵ - ۳:۱۲ ب.ظ)

  مرورگر فقط کروم 😐

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *