سهام مایکروسافت به خاطر تمرکز کردن بر روی Cloud به بالاترین مقدار خود رسید !

n00192322-b

تمرکز مایکروسافت بر روی پردازش ابری کمک کرده است که سود فصلی اش به بیش از حد انتظار برسد که این اتفاق موجب شده سهام مایکروسافت به بالاترین حد خود در تمام تاریخ برسد !

طبق بر آورد ها در سه ماهه منتهی به ماه سپتامبر برای هر سهام سود ۴٫۷$ به همراه بوده است !
ساتیا نادلا – مدیر اجرایی مایکروسافت – بر توسعه تخصص مایکروسافت درمورد خدمات پردازش ابری تمرکز کرده است  در حالی که PC با کاهش فروش رو به رو شده است .
بعد از ساعات معاملات هر سهام ۶% افزایش یافت و به رقم $۶۰٫۷۳ رسید که این رقم بالاترین رقم سهام مایکروسافت در تمام تاریخ بوده است !
قبل از این بیشترین مقدار مربوط به دسامبر ۱۹۹۹ بوده که در آن زمان هر سهام به مبلغ $۵۹٫۹۷ معامله میشده است . تا زمان توسعه فضای وب این مقدار نزدیک به اوج بود و این روند تا کمی قبل از جایگزینی استیو بالمر به جای بیل گیتس به عنوان مدیر اجرایی ادامه داشت .
زمانی که ساتیا نادلا جایگزین استیو بالمر شد هر سهام زیر ۳۷$ معامله می شد .
زمانی که مایکروسافت بر روی تلفن همراه و پردازش ابری به جای محصولات سنتی اش همانند ویندوز و آفیس تمرکز کرد اعتماد سرمایه گذاران را به سویش جلب شد !
افراد معلمولی و تجار به طور روز افزون خواهان دسترسی بیشتر به خدمات کامپیوتری از قبیل سرورها ، دیتابیس ها ، نرم افزار ها و فضای ذخیره سازی ای هستند که به وسیله اینترنت فراهم آورده میشود که در کل به معنای The Cloud است .
نادلا معتقد است که به خاطر تغییر شرایط تجارت باید به این مسئله پرداخت .
"این مسئله تنها یه استارت آپ در دره سیلیکون نیست ؛ در حقیقت هسته اصلی یک شرکت هست که در حال تبدیل شدن به یک کمپانی فناوری است و ما موقعیت را به خاطر ارائه بهترین خدمات تغییر میدهیم . " این گفته ساتیا نادلا مدیر اجرایی مایکرسافت بود .
در آمد مایکروسافت از Office 365 cloud service هشت درصد افزایش یافته از زمانی که در آمد حاصل از سرفیس – که رقیبی سخت برای آیپد هست – 38% افزایش یافته است . 
و از طرف دیگر از زمانی که فروش Xbox – کنسول بازی مایکروسافت – کاهش پیدا کرده و  تعداد افزایش افرادی که بازی های آنلاین انجام میدهند از ۳۹ میلیون نفر به ۴۷ میلیون نفر در یک سال افزایش یافته است .

برچسب ها: Cloud, Microsoft, اخبار, پردازش ابری, تکنولوژی, سهام, سود, مایکروسافت,

« تبلیغات »

« تبلیغات »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *